Wersje językowe

Jak uszyć kocyk Minky dla dziecka? - Tutorial - BLOG

Kocyk Minky dla dziecka - jak uszyć

Krótka historia. 

Kiedy byłam mała, moja Mama postanowiła ukończyć kurs krawiecki. Szyła najróżniejsze rzeczy od ubrań po zabawki. Później postanowiła pójść w inną stronę, ale czerpanie przyjemności z szycia zostało jej do dzisiaj. Ostatnio postanowiła uszyć z bawełny i minky kocyk dla swojej wnuczki, a mojej córki. Wykorzystałam ten fakt i bazując na jej pracy przygotowałam dla Was krótki tutorial.

Kocyk dla dziecka to rzecz niezbędna na każdą porę roku. Wybrałam kocyk o wymiarach 135cm x 120cm - wiem, że to nie jest standardowy wymiar, ale dla mnie jest idealny.

Jakich materiałów potrzebujemy aby uszyć kocyk minky:

• Tkanina bawełniana Karmniki - Pick&Craft
• Polar Minky Turkus - Pick&Craft,

Jak uszyć kocyk minky? Instrukcja: 

1. Wykrój

Dokładnie układamy polar Minky na stole lub na innej dużej, czystej powierzchni kropkami do góry. Na to kładziemy tkaninę bawełnianą i docinamy do wymiarów jakie zaplanowaliśmy - w moim przypadku 140 cm x 125 cm (do każdego boku Mama dodała 2,5 cm zapasu na zszycie)

2. Fastryga

Kiedy oba materiały idealnie do siebie pasują, przy krawędzi wbijamy szpilki dość gęsto, ponieważ polar Minky lubi się naciągać i kurczyć w trakcie szycia oraz unikniemy niepożądanego przesuwania się materiału. 

3. Teraz zszywamy każdy z boków ściegiem prostym, pamiętając o tym, żeby zostawić kawałek na odwrócenie kocyka, ścinamy nadmiar materiału z boku, lub jeśli ktoś ma overlock, może wykończyć całość właśnie w ten sposób.

4. Wywijamy nasz kocyk i zszywamy dziurę ściegiem krytym.

5. Gotowe:) 

Wszystkie materiały potrzebne do uszycia kocyka dla dziecka znajdziesz oczywiście w Pick&Craft :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
 

 

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWOŚCIAMI I PROMOCJAMI

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

 

Sklep internetowy Shoper.pl