Wersje językowe

Słów kilka o technologii druku cyfrowego na tkaninach i dzianinach

Druk cyfrowy na tkaninach i dzianinach to hit ostatnich lat. Cyfrowa technika drukowania tekstyliów daje możliwość prostego i szybkiego ich zadruku właściwie każdym wzorem jaki zostanie stworzony przez naszą wyobraźnię. Tak zadrukowane tkaniny i dzianiny możemy podziwiać wszędzie wokół nas - zaczynając od tekstyliów dekoracyjnych w domu, a kończąc na odzieży dla dzieci i dorosłych wykonanej z dzianin dresowych lub tkanin bawełnianych.

Czym właściwie jest druk cyfrowy?

Drukowanie cyfrowe to proces w trakcie którego wzory są nanoszone bezpośrednio na tkaniny przez specjalistyczną drukarkę. Zmniejsza to o 95% zużycie wody, o 75% zużycie energii i minimalizuje odpady włókiennicze. Główną zaletą druku cyfrowego jest możliwość opłacalnej produkcji nawet małych metraży danego wzoru.

Jaka jest historia druku cyfrowego?

Technologia drukowania strumieniowego stosowana w drukowaniu cyfrowym została opatentowana w 1968 r. i pierwotnie była używana w latach 90-tych do drukowania papieru. Rozwijała się jednak nadal, w efekcie czego istnieją obecnie wyspecjalizowane drukarki szerokokątne dzięki którym można drukować również na płótnie, dzianinie i tkaninie. Tusze używane w druku cyfrowym dostosowane są do każdego typu włókna (bawełna, jedwab, poliester, nylon itp.).

Dlaczego druk cyfrowy na tkaninach jest tak popularny?

Dzięki temu, że technologia druku cyfrowego jest - opłacalna finansowo, przyjazna dla środowiska, pozwala na personalizację i produkcję małych partii danego materiału bez podnoszenia kosztów - stała się ona jedną z największych innowacji w branży tekstylnej XXI wieku. Można to między innymi zauważyć na przykładzie produktów dla dzieci i niemowląt - tkaniny bawełniane, dresówka pętelka i tkaniny bambusowe z nadrukiem cyfrowym dają możliwość tworzenia dla najmłodszych uszytków pełnych kolorów i nietuzinkowych nowoczesnych wzorów. Jednocześnie użyte przy produkcji tkanin i dzianin certyfikowane tusze dają pewność, że produkty uszyte z takich tesktyliów są bezpieczne dla dzieci.

Mam nadzieję, że powyższy wpis przybliżył Wam choć trochę tematykę wysokiej jakości tkanin i dzianin z nadrukiem cyfrowym, a więc dokładnie takich tekstyliów jakie oferujemy w naszym sklepie internetowym. Przy okazji chciałabym się spytać jakie są Wasze doświadczenia z drukowanymi cyfrowo tkaninami bawełnianymi, dzianinami dresowymi (np. dresówka pętelka) czy też tkaninami bambusowymi? Spełniają Wasze oczekiwania? 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
 

 

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWOŚCIAMI I PROMOCJAMI

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

 

Sklep internetowy Shoper.pl