Wersje językowe

Zalety oraz wady tkanin i dzianin drukowanych cyfrowo

Czasami otrzymujemy od Was pytania dotyczące tkanin drukowanych cyfrowo - jaka jest różnica pomiędzy nimi, a tkaninami wykonanymi tradycyjnym drukiem? Jaka jest ich trwałość? Dlaczego są droższe? itp. Ten blogowy wpis mamy nadzieję powinien odpowiedzieć na chociaż część nurtujących Was pytań 

Tkaniny drukowane cyfrowo pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. W ostatnich latach wielu producentów tkanin próbowało swoich sił z technologią druku cyfrowego ale nie wszystkim się udało, na rynku pozostali najlepsi. Tak jak w przypadku każdej specjalistycznej tkaniny, tkaniny bawełniane i dzianiny dresowe drukowane cyfrowo mają swoje plusy i minusy. Poniżej kilka słów w tym temacie.

Tkanina bawełniana Księżniczki

Co jest takiego wspaniałego w tkaninach drukowanych cyfrowo?

W odróżnieniu od materiałów pokrytych tradycyjnym drukiem, tkaniny drukowane cyfrowo mogą mieć nieograniczoną liczbę kolorów (tradycyjny druk 16-20 kolorów). Projekt graficzny może być łatwo wykonany z 30, 50 lub 100 różnymi kolorów i nie wpływa to na jakość jego wykonania. Rozdzielczość, a co za tym idzie jakość nadruku cyfrowego jest za każdym razem idealna i w przeciwieństwie do sitodruku nigdy nie wystąpi sytuacja gdy dwa nachodzące na siebie kolory zleją się w jeden.

Przewagą jaką posiada druk cyfrowy jest również elastyczność, prędkość i łatwość jego zastosowania. Wystarczy wgrać plik graficzny i można drukować nawet najmniejsze projekty o długości 5-10 metrów, które nigdy się nie powtórzą. W przypadku sitodruku, ze względu na skomplikowany procesu druku, drukowanie tak niewielkich ilości jest zupełnie nieopłacalne.

Tkanina bawełniana Sowy

Czy są jakieś wady tkanin bawełnianych i dresówki drukowanych cyfrowo?

Najczęstsze skargi na tkaniny bawełniane i dresówkę drukowane cyfrowo dotyczą ich ceny. Ze względu na specjalistyczny charakter technologii druku cyfrowego, w tym przygotowanie tkaniny podstawowej, ograniczone nakłady, barwniki i drukarki, koszt za metr dla producenta jest wyższy niż w tradycyjnym sitodruku. Koszt ten w naturalny sposób zostaje przeniesiony na  klienta końcowego, a co za tym idzie metr tkaniny drukowanej cyfrowo jest zwykle o kilka złotych droższy.

Jedną z wad druku cyfrowego, która dotyczy projektów wykonanych na gorszej jakości sprzęcie może być również słaba jakość zadruku. Dlatego bardzo ważne jest aby kupować tkaniny drukowane cyfrowo wyprodukowane wyłącznie przez sprawdzonych i najlepszych producentów. Unika się wtedy ryzyka zakupienia tkaniny drukowanej której nadruk traci nasycenie i intensywność swoich kolorów po kilku praniach. W sklepie internetowym Pick&Craft znajdziesz tkaniny bawełniane i dresówkę tylko od najlepszych polskich i europejskich producentów.

Tkanina bawełniana Flamingi

Tkaniny drukowane dla dzieci, w czym możesz wybierać?

Z uwagi na zalety tkanin drukowanych cyfrowo takich jak trwałość zadruku, bezpieczeństwo użytych barwników, intensywność kolorów i wysoką jakość zadruku są one szczególnie popularne w branży związanej z szyciem dla dzieci i niemowlaków takich produktów jak na przykład ubranka, pościele, kocyki, akcesoria i zabawki. W naszym sklepie internetowym możesz wybierać wśród takich materiałów drukowanych cyfrowo jak: tkaniny bawełniane, dresówka pętelka, tkaniny bambusowe i tkaniny wodoodporne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
 

 

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWOŚCIAMI I PROMOCJAMI

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTER'A

 

Sklep internetowy Shoper.pl